תביעה לתשלום דמי טיפול ארגוני

תביעה לתשלום דמי טיפול ארגוני – המס הנוסף שגובים מבעלי עסקים. ארגון מעסיקים דרש מכם לשלם דמי טיפול ארגוני בסכום מצטבר של עשרות אלפי שקלים ומבלי שקיבלתם כל תמורה? אתם לא לבד.

מהם דמי טיפול ארגוני?

דמי טיפול ארגוני הוא מעין מס שארגון המעסיקים גובה מבעלי עסקים שונים. במרבית המקרים, הדרישה לתשלום דמי טיפול ארגוני אינה חד-פעמית. בחלק  אלא 7 שנים רטרואקטיבית. בנוסף, כל זמן שהעסק שלכם פעיל תאלצו לשלם דמי טיפול ארגוני, ולא מעט.

מבין ארגוני המעסיקים שגובים דמי טיפול ארגוני, ניתן למצוא את התאחדות התעשיינים בישראל, לשכת המסחר בתל אביב, התאחדות המלאכה והתעשייה בישראל והתאחדות בעלי האולמות וגני האירועים.

מהו מקור הסמכות לדרישה לשלם דמי טיפול ארגוני?

הדרישה לתשלום דמי טיפול ארגוני, נסמכת על חוק הסכמים קיבוציים ותקנות הסכמים קיבוציים. אלא שלא פעם מתברר כי הדרישה לתשלום דמי טיפול ארגוני היא שרירותית וחסרת אחיזה בדין. כלומר, בעלי עסקים רבים שהוראות החוק אינן חלות עליהם, נדרשים לשלם דמי טיפול ארגוני למשך כל חיי העסק.

כך לדוגמא, עסקים  שאין להם עובדים, או שתחום עיסוקם או האזור הגאוגרפי, אשר פטורים מתשלום, נדרשים לשלם דמי טיפול ארגוני.

לסיכום

קיבלתם דרישה לתשלום דמי טיפול ארגוני או כתב תביעה? בדקו את זכויותיכם. יכול להיות מאוד שניתן להפחית את התשלום הנדרש ואף לבטלו התייעצו עם עורך דין המתמחה בדמי טיפול ארגוני.

עורך דין אוראל הרשקוביץ עוסק במשפט מסחרי ועסקי, דיני עבודה וקניין רוחני.

*לתשומת ליבך, המידע בעמוד זה אינו מהווה יעוץ מכל סוג או המלצה לנקיטת הליך או אי נקיטת הליך. כל המסתמך על המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת.

אהבתם את המאמר? שתפו...

Facebook
Twitter
Linkdin
Pinterest

השאירו תגובות והודעות