ארגון חברות הניקיון בישראל – דמי טיפול ארגוני

לאחרונה החל ארגון חברות הניקיון בישראל לגבות דמי טיפול ארגוני מבעלי עסקים אשר עוסקים בענף הניקיון ו/או התחזוקה. ארגון חברות הניקיון בישראל פונה לבעלי עסקים ודורש לשלם דמי טיפול ארגוני בסך אלפי שקלים מדי שנה ושנה, או שתתבעו ותחויבו גם עבור 7 שנים רטרואקטיבית. המקור החוקי לגביית דמי טיפול ארגוני הוא סעיף 33ז' לחוק הסכמים קיבוציים, תשי"ז – 1957 ותקנות הסכמים קיבוציים (תשלום דמי טיפול ארגוני מקצועי לארגון מעבידים), התשל"ז – 1977.

מדי שנה בעלי עסקים רבים נדרשים לשלם עשרות אלפי שקלים לארגוני מעסיקים. מדובר במעין מס שארגוני מעסיקים גובים מבעלי עסקים זה לא משנה אם אתם עסק קטן, עסק גדול, או עסק שאינו רווחי. ככלל, הסכום  הכספי שתדרשו לשלם הוא שרירותי, ולרוב שלא בהתאם לתחום הפעילות של העסק, מס' עובדיו והכנסותיו בכל שנה.

לא אחת מתברר שהדרישה לתשלום דמי טיפול ארגוני חסרת יסוד. בעלי עסקים קטנים, ואזורים גאוגרפים הפטורים מתשלום, נדרשים לשלם דמי טיפול ארוגני אף שהוראות החוק אינן חלות עליהם. בעלי עסקים רבים שהוראות החוק אינן חלות עליהם, משלמים דמי טיפול ארגוני למשך כל חיי העסק.

הנטל להוכיח תחולת כי הוראות החוק על בעל העסק  מוטל על הטוען לחלותו, דהיינו  על ארגון חברות הניקיון בישראל, או כל ארגון מעסיקים אחר, להוכיח שהוראות החוק חלות על העסק שבבעלותכם. על כן, לפני שאתם מוסרים מידע על העסק שלכם, מומלץ לפנות לעורך דין שעוסק בתחום.

נדרשתם לשלם דמי טיפול ארגוני? בדקו את זכויותיכם. יכול להיות מאוד שניתן להפחית את התשלום הנדרש ואף לבטלו.

אהבתם את המאמר? שתפו...

Facebook
Twitter
Linkdin
Pinterest

השאירו תגובות והודעות